KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13877550
*
nr 1387 7550
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:46:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 12:24:55
1
Vinnande bud
29/3 15:31:57
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Läs mer om Julius Granberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: julius granberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Läs mer om Julius Granberg
nr 1387 7550
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 12:24:55 | 1 | Vinnande bud |
| 29/3 15:31:57 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.Läs mer om Julius Granberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: julius granberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



